خدمات گوگل ادز

pey-per-click

گوگل ادز

در هر ثانیه هزاران جستجو در گوگل انجام می‌شود که بخشی از آنها شامل تبلیغات گوگل ادز هستند. زمانی که مردم در جستجوی انواع محصولات یا خدمات هستند، تبلیغات در گوگل می‌تواند راهی برای جذب آنها به وبسایت باشد.

لینک‌هایی که در نتایج جستجو دیده می‌شوند و عبارت «Ad» را دارند، صفحاتی از وبسایت‌ها هستند که به ازای نمایش در نتایج گوگل، هزینه پرداخت می‌کنند. اما سوال مهم این است: «آیا هزینه کردن برای تبلیغات گوگل ادوردز سودمند است؟» ما در «تیم دیجیتال مارکتینگ شخص سوم» به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

تبلیغات در گوگل چیست؟

تبلیغات ادوردز یا PPC (پرداخت به ازای کلیک) یک مدل جستجوی پولی است که برای ایجاد آگاهی از برند، ارائه محصولات و خدمات وبسایت و جلب توجه فوری برای جلب مخاطبان استفاده می‌شود. گوگل این شیوه تبلیغات را در در بالا و پایین نتایج نمایش می‌دهد و به ازای هر کلیک کاربر، هزینه دریافت می‌کند.

تبلیغات گوگل ادز به بازاریابان این امکان را می‌دهد که تبلیغات را به صورت استراتژیک بر روی انواع پلتفرم‌های بازاریابی آنلاین قرار دهند تا محصولات و خدمات خود را در بازار هدف نمایش دهند. این بدان معناست که تبلیغاتی که در سرتاسر وب می‌بینید، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک هستند.

نحوه کار تبلیغات گوگل ادوردز چگونه است؟

تبلیغات ادوردز یک تکنیک بازاریابی مبتنی بر کلمه کلیدی است. کمپین‌های PPC بر اساس حجم جستجو، سطح رقابت و کلمات کلیدی مختلف برنامه ریزی می‌شوند. هر چه وبسایت‌ها بیشتری برای یک کلمه کلیدی رقابت کنند، قیمت آن کلمه کلیدی بالاتر خواهد بود.

پس باید مطمئن شوید که تبلیغات شما در گوگل امتیاز کیفی خوبی دارد تا موقعیت تبلیغ شما را افزایش داده و هزینه هر کلیک (CPC) را کاهش دهد. به دست آوردن یک امتیاز کیفی خوب به موارد زیر بستگی دارد:

  • متن تبلیغات با صفحه مورد نظر و مخاطب مرتبط باشد
  • حاوی کلمات کلیدی ارزشمندی باشد.
  • نرخ کلیک بالا (CTR) دریافت کند.
  • مشتریان بالقوه را به یک صفحه فرود (لیندینگ پیج) هدایت کند.

مزایای تبلیغات در گوگل برای کسب و کارها چیست؟

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، یک استراتژی بازاریابی فوق العاده قدرتمند برای افزایش فروش و به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه است. خدمات مدیریت PPC مبتنی بر داده، فرصت‌های ارزشمندی را برای ارتباط برند شما با مشتریان و افزایش سودآوری ایجاد می‌کنند. در ادامه به مهمترین مزایای سرمایه گذاری در خدمات تبلیغاتی گوگل ادز اشاره می‌کنیم:

بهبود آگاهی برند

بهبود آگاهی از برند

تبلیغات گوگل مرحله آگاهی از برند را به تصویر می‌کشند و این سیگنال را به کاربران می‌فرستند که برند شما به دلیل قرار گرفتن در صفحه اول، از اعتبار بالایی برخوردار است. وقتی کاربر هدف هر بار کلمه کلیدی مرتبط با صنعت شما را سرچ می‌کند، برند شما را می‌بیند و آن را در خاطر خود نگه می‌دارد.

هدف گذاری استراتژیک

خدمات پرداخت به ازای کلیک، مرتبط ‌ترین مخاطبان را اولویت بندی می‌کنند. علاوه بر این، PPC به شما اجازه می‌دهد تا با گروه‌های خاصی از مخاطبان براساس جنسیت، گروه سنی، مکان جغرافیایی و سایر مشخصات جمعیتی ارتباط برقرار کنید. با هدف گذاری استراتژیک می‌توانید هزینه‌های خود را بهینه کنید و بازدهی خوبی کسب کنید.

هدف استراتژیک
نتایج فوری و پربازده

نتایج فوری و پربازده

یکی از بزرگترین مزایای تبلیغات در گوگل این است که می‌توانید بلافاصله پس از راه اندازی کمپین به نتایجی فوری دست پیدا کنید. با این حال، چند ماه اول معمولاً به عنوان یک دوره آزمایشی عمل می‌کند زیرا هدف به دست آوردن داده‌های ارزشمند از مخاطبان هدف شماست. در حین تبلیغات و به صورت مداوم داده‌ها هدف گذاری انجام می‌شوند تا بیشترین بازدهی حاصل شود.

افزایش ترافیک وبسایت

تبلیغات کلیکی گوگل ادز به افزایش ترافیک هدفمند کمک می‌کنند. از این روش کاربران زیادی وارد وبسایت شما می‌شوند، از خدمات‌تان استفاده می‌کنند و با برند شما آشنا می‌شوند. کاربران دفعه بعد نام برند شما در گوگل سرچ می‌کنند یا آدرس URL وبسایت را در نوار آدرس تایپ می‌کنند تا وارد سایت‌تان ‌شوند.

ترافیک قابل پیگیری

داده‌های قابل پیگیری

خدمات تبلیغات گوگل ادوردز، داده‌های قابل اندازه گیری و ردیابی را ارائه می‌دهند و حدس و گمان را در ردیابی و گزارش کمپین حذف می‌کنند. گوگل آنالیتیکس به طور خودکار معیارهای کمپین شما مانند بازدید، کلیک‌ها و نرخ تبدیل‌ها (تبدیل بازدید کننده سایت به مشتری) را ردیابی می‌کند تا تصویر واضحی از عملکرد کمپین گوگل ادز ارائه دهند.

تبلیغات در گوگل برای چه وبسایت‌هایی مناسب است؟

تبلیغات گوگل ادز برای همه کسب و کارها با مقیاس مختلف (بزرگ و کوچک) سرمایه گذاری خوبی است. به ویژه برای استارتآپ‌ها که به دنبال دیده شدن هستند، تبلیغات PPC می‌تواند به نسبت به سئو نتایج فوری را رقم بزند. اما اگر تبلیغات ادوردز با سئو ترکیب شوند، استراتژی بسیار بهتری خواهد بود. به طور کلی، تبلیغات ادوردز گوگل برای وبسایت‌هایی که محصول می‌فروشند یا خدمات خاص صنعت خود را ارائه می‌دهند، راهکاری موثر برای دیده شدن و افزایش فروش است.

 

call-to-sevomshakhss

دریافت خدمات گوگل ادز از تیم دیجیتال مارکتینگ شخص سوم

در طول سال‌ها، تبلیغات گوگل ادز، ارزش خود را به عنوان یکی از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین استراتژی‌های بازاریابی آنلاین ثابت کرده است. تبلیغات PPC به کسب و کارها این امکان را می‌دهد که هزینه تبلیغات خود را به عهده بگیرند و خدمات خود را در زمان و مکان مناسب به کاربران مناسب ارائه دهند.

برای کسب حداکثر بازده از تبلیغات در گوگل می‌توانید از تخصص «تیم دیجیتال مارکتینگ سوم شخص» به نفع کسب و کار خود بهره مند شوید. ما به شما کمک می‌کنیم تا با استراتژی هدفمند و صرف هزینه مناسب، محصولات و خدمات خود را به کاربران هدف بفروشید.

×

ارتباط با سوم شخص

× مشاوره رایگان در واتس اپ