خدمات استراتژی دیجیتال مارکتینگ

strategy-services

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

رشد یک کسب و کار در دنیای دیجیتال با چالش‌ها و فرصت‌های زیادی همراه است. برای عبور از این چالش‌ها و کسب موفقیت، به «استراتژی دیجیتال مارکتینگ» نیاز است. استراتژی های بازاریابی دیجیتال به درک خصوصیات کاربران هدف، بررسی کانال‌های بازاریابی (وبسایت یا شبکه‎های اجتماعی) و تدوین تکنیک‌های موثر برای افزایش فروش تمرکز دارد.

نداشتن استراتژی اصولی و اثربخش منجر به از دست رفتن پول و اتلاف وقت می‌شود. شما برای اینکه بتوانید در مسیر درستی قرار بگیرید، به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر نیاز دارید که نشان دهنده هویت برند و بازار هدفتان باشد. «تیم دیجیتال مارکتینگ سوم شخص» اینجاست تا با ارائه بهترین استراتژی بازاریابی آنلاین هزینه‌های شما در مسیر درستی بهینه کند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یک برنامه بازاریابی جامع باید شامل تحقیقات بازار، توضیح دقیق از بازار هدف، درک موقعیت محصول، هویت برند، تجزیه و تحلیل رقبا و در نهایت، تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ باشد. استراتژی بازاریابی مسیر سازمان شما برای دستیابی به اهداف جهت فروش محصولات، ارائه خدمات و درآمد زایی را مشخص می‌کند.

هدف از تدوین استراتژی بازاریابی آنلاین پاسخ به این سوال است: «چگونه مشتریان ایده آل خود را پیدا کنم و آنها را برای خرید محصول ترغیب کنم؟»

یک استراتژی بازاریابی موثر به بازار هدف نگاه می‌کند و مشخص می‌کند کدام کانال‌های بازاریابی ممکن است برای محصول و خدمات شما مناسب‌تر باشند. استراتژی باید تکنیک‌های خاصی را شناسایی کند که باعث می‌شود محصولات شما در معرض دید مشتری قرار گیرد و او را به استفاده از خدمات و خرید محصولات تشویق می‌کند.

به عبارتی، استراتژی بازاریابی دیجیتال یک استراتژی متمرکز بر کانال‌های دیجیتال است. کانال‌های آنلاین مانند شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، بهینه سازی موتور جستجو، بازاریابی ایمیلی و غیره، هر کدام بستری خوبی برای معرفی برند شما به دنیای دیجیتال است.

 

چرا استراتژی دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

به نظر نمی‌رسد روش‌های سنتی تبلیغات مانند گذشته در عصر دیجیتال کارآیی داشته باشند. تبلیغات چاپی، بیلبورد یا تلویزیون در هدف قرار دادن مشتریان ایده آل شما عملکرد ضعیفی دارند و همچنین اندازه گیری واقعی بازده سرمایه گذاری شما می‌تواند دشوار می‌کنند. این روش‌های تبلیغاتی اغلب گران هستند و هزینه‌های راه اندازی بالایی دارند. اما دیجیتال مارکتینگ یافتن و دسترسی به بازارها و مشتریان جدید را آسان کرده است.

مزیت مهم بازاریابی دیجیتال این است که کسب و کار شما می‌تواند به شکلی مخاطبان هدفش را پیدا کند که هم مقرون به صرفه و هم قابل اندازه گیری باشد. این امر بهینه سازی تبدیل و بازگشت سرمایه را برای کسب و کارها راحت‌تر می‌کند و بیشترین ارزش را برای مقدار بودجه‌ای که برای بازاریابی کنار گذاشته‌اید، به دست می‌آورد. به طور کلی، مشتریان امروزی انتظار دارند که بتوانند کسب و کار شما را به صورت آنلاین در وبسایت یا در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام پیدا کنند.

اجزای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر با جذب مشتریان بالقوه درآمد شما را افزایش می‌دهد. بیشتر استراتژی های فروش موفق در بیش از یک کانال دیجیتال برای جذب مخاطبان و فرصت‌های جدید استفاده می‌کنند. اما برخی از کسب و کارها به شدت بر روی یک حوزه تمرکز می‌کنند، مانند رسانه‌های اجتماعی، بهترین رویکرد استفاده از محتوای چندرسانه‌ای در کانال‌های مختلف است. بیایید برخی از ابزارها و کانال‎هایی را که می‌توانند در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما گنجانده شوند، مرور کنیم:

query-engine-giving-result

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) روش بازاریابی برای بهینه سازی صفحات مهم سایت برای قرار گرفتن در رتبه‌های بالاتر در نتایج گوگل است. هدف سئو این است که وقتی شخصی در گوگل کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می‌کند، وبسایت یا صفحه فرود (لندینگ پیج) شما را در لیست نتایج برتر ببیند و از صفحه شما بازدید کند. الگوریتم‎های گوگل از بیش از 200 شاخص منحصر به فرد برای ارزیابی و رتبه بندی صفحات استفاده می‌کنند. یک متخصص با تجربه سئو می‌تواند به شما کمک کند تا رتبه خوبی در گوگل کسب کنید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا همه چیز در مورد ایجاد و انتشار محتوایی در وبسایت است که شما را به عنوان یک مرجع در صنعت خود معرفی می‌کند. در عین حال نیز ارزش افزوده‌ای را برای خوانندگان فراهم می‌کند و آنها را به سمت فروش یا خدمات شما هدایت می‌کند. محتوای وبسایت شما ممکن است در موتورهای جستجو نیز رتبه بندی شود و برای سال‌های آینده جریان ثابتی از ترافیک ارگانیک و رایگان را به ارمغان بیاورد.

content-service
Social-media-market

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام، لینکدین و سایر موارد برای تعامل با مشتریان احتمالی و انتشار اطلاعات در مورد محصولات استفاده می‌کند. کمپین‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای موثر واقع شدن نیاز به استراتژی های دیجیتال مارکتینگ دارند. با تدوین استراتژی مناسب می‌توان تصویر برند را بهبود بخشید و مشتریان بسیاری از این پلتفرم‌ها وارد وبسایت کرد.

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک

تبلیغات در گوگل ادز از بزرگترین پلتفرم‌های تبلیغاتی در سطح وب است. با تنها چند دلار در روز می‌توانید کسب و کار خود را در پلتفرمی با میلیاردها بازدید کننده در روز تبلیغ کنید. در تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، محتوای شما به مشتریانی که کلمه کلیدی مرتبط را جستجو می‌کند، ارائه می‌شود. هر بار که کاربر روی لینک شما در نتایج کلیک می‌کند، هزینه از شما دریافت می‌شود.

pay-per-click-market

خدمات استراتژی دیجیتال مارکتینگ با تیم دیجیتال مارکتینگ سوم شخص

اگر در استراتژی بازاریابی فعلی خود بازدهی ندارید، وقت آن است که در تصمیمات خود تجدید نظر کنید و با یک شرکت معتبر که نیازهای شما را درک کرده و انتظارات‌تان را برآورده کند، همکاری کنید. تیم دیجیتال مارکتینگ سوم شخص می‌تواند با تدوین موثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال به شما در بهبود روند کسب و کارتان در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی کمک شایانی کند. همین امروز از تیم پشتیبانی ما نسبت به شرایط همکاری و قیمت خدمات استراتژی بازاریابی دیجیتال مشاوره بگیرید.

×

ارتباط با سوم شخص

× مشاوره رایگان در واتس اپ